Тривалий період економічної та курсової стабільності допоміг повернути довіру населення до гривні, про що свідчить зниження рівня доларизації банківських вкладів.

Про це в інтерв'ю програмі «Національний інтерес» на телеканалі «БТБ» заявив заступник директора Генерального департаменту грошово-кредитної політики Національного банку України Олександр Арсенюк.

«Насамперед, має бути довіра до національної валюти. Як цю довіру можна забезпечити? Тільки стабільністю національної грошової одиниці. Відповідно до Конституції України, забезпечення стабільності національної грошової одиниці є основною функцією Національного банку. І що б не робилося в інших галузях, але тільки за умови забезпечення стабільності гривні можна вести мову про те, щоб населення віддавало перевагу саме національній валюті», - сказав Арсенюк.

Представник НБУ зазначив, що в країні досягнута стабільна ситуація на валютному ринку, макроекономічна стабільність і низький рівень інфляції, що зміцнює довіру до гривні, сприяє процесам дедоларизації. У той же час Арсенюк зазначив, що в значній мірі стабілізації валютного ринку, а також зниженню загального рівня доларизації економіки сприяла низка регуляторних заходів, вжитих Національним банком за останні два роки.

Зокрема, за його словами, дедоларизації економічних відносин сприяла заборона на видачу валютних кредитів населенню. Цей крок, нагадав Арсенюк, був зроблений після кризи 2008-2009 років, коли внаслідок двократної девальвації гривні населення не могло погашати валютні позики, а банки отримали колосальний обсяг проблемної заборгованості по кредитах, що зробило негативний вплив на стан фінансової системи. За словами представника НБУ, позитивний ефект надала також заборона на вказівку в рекламі цін у валютах або якихось «умовних одиницях» і встановлено вимогу номінувати всі ціни в гривнях.

«Це психологічний вплив. Якщо постійно в газетах, на телебаченні або ще десь у магазинах ми будемо бачити ціни в доларах, євро, то і будь-яка людина, яка знаходиться в середовищі, хоче вона того чи ні, буде мислити цими категоріями», - пояснив Арсенюк.

Він висловив переконання, що тенденція до дедоларизації і зменшення інтересу населення до валюти в майбутньому збережеться: «Звичайно, ми впевнені, що ці тенденції збережуться. Наша впевненість, насамперед, базується на стабільності нашої грошової одиниці, на нашій впевненості, що стабільність гривні буде забезпечена. Національний банк і надалі вживатиме всі необхідні заходи для того, щоб і населення, і суб'єкти господарювання віддавали перевагу саме нашій національній грошовій одиниці», - резюмував Олександр Арсенюк.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

175