У Севастополі проходять меморіальні заходи, присвячені Дню пам'яті жертв Голодомору.

Згідно з окремим загальноміським планом, у навчальних закладах та бібліотеках міста проходять тематичні лекції і читання. Сьогодні о 10.00 на площі Свободи відбулося покладання квітів до встановленої на стіні будівлі Українського культурно-інформаційного центру кілька років тому меморіальної дошки «Жертвам голодоморів в Україні». У покладанні взяли участь представники керівництва міста та районів, командування Військово-морських сил України, громадськість та школярі. Хвилиною мовчання вони вшанували пам'ять жертв Голодомору. Захід завершився урочистим проходженням підрозділу почесної варти під музичний супровід військового оркестру українських ВМС, повідомляє «УНІАН».

Заступник голови Севастопольської МДА, начальник управління освіти і науки Ірина Заєць під час підходу до преси підкреслила: «Найголовніше, що тут присутні школярі, які шанують пам'ять про загиблих, які могли б будувати країну, народжувати дітей, радіти життю». І тому, як додала вона, «найголовніше завдання влади сьогодні - щоб голодомор ніколи не повторився, щоб над Севастополем і нашою країною завжди було мирне небо».

Про необхідність пам'ятати «цю сумну сторінку історії нашої країни» заявив заступник голови Севастопольської міської ради Олександр Антоненков. «У цей день ми віддаємо данину пам'яті тим, хто пішов. І наші діти та онуки повинні пам'ятати, що в історії держави бувають різні сторінки», - сказав він.

Крім того, Рада ветеранів Військово-морських сил України, севастопольське міське об'єднання товариства «Просвіта» ім. П.Р. Шевченка запросили севастопольців, ветеранів флоту, «всіх, у кого в сім'ях жорна Голодомору забрали до могили рідних», вшанувати пам'ять жертв Голодомору на траурній молитві, яка відбудеться сьогодні о 16.00 на площі Нахімова біля Вічного вогню. Вони також закликали всіх українців запалити у своїх оселях Свічку пам'яті жертв Голодомору-геноциду українського народу.

Як раніше повідомляв ForUm, сьогодні в Україні відзначають 80-ту річницю Голодомору.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

202