Зафіксовано найпотужніший гамма-сплеск, який, за даними вчених, став найяскравішим з відомих спалахів гамма-променів.

Вчені впевнені, що це сліди вибуху масивної зірки. На думку фахівців, щоб спровокувати вибух такої яскравості, вихідна зірка повинна була бути масою в 20-30 разів більша за Сонце.

Зазначена зірка знаходиться на відстані 4 млрд світлових років від Землі, і фактично вона вибухнула незабаром після появи Землі як планети. Фахівці стверджують, що спалахи подібної сили можуть відбуватися в будь-якій точці Всесвіту, і передбачити їх ніяк не можна.

Супер-спалах був зафіксований засобами моніторингу телескопів NASA Swift і Fermi. Сам по собі вибух зірки був тривалістю менше хвилини, але його наслідки повинні бути помітні в будь-якій точці космічного простору.

Астрономи кажуть, що зірка, яка викликала вибух, існувала цілком звичайно, але коли вона випалила всі свої запаси водню, почала різко стискатися. Коли її щільність досягла критичної точки, а відцентрові сили розкрутили об'єкт до високої швидкості, зірку буквально розірвало. Унаслідок вибуху був створений новий об'єкт, який в астрономічному середовищі називається надновий.

У НАСА говорять, що одночасно з вибухом стався гігантський викид гамма- і радіаційних променів, але для Землі небезпеку вони не несуть. Наслідки цього вибуху у вигляді «радіаційного дощу» і світлового випромінювання телескопи спостерігали майже місяць.

Нагадаємо, у січні поточного року японські вчені знайшли доказ того, що у 775 році на Землю обрушився неймовірний потік гамма-випромінювання, який був у 10 тисяч разів потужнішим за вибух бомби, скинутої на Хіросіму. Але наші предки цього навіть не помітили.

За матеріалами: techno.bigmir.net,


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

436