В України є великі перспективи співпраці з Китаєм. Про це, як передає кореспондент Forum'у, під час круглого столу на тему «Східний геополітичний вектор України: чи тільки Росія?», сказав голова правління Асоціації Українсько-Китайського співробітництва, співголова української частини Ділової ради Україна-Китай Ігор Литвин.

«Якщо братися за перспективи, які відкриваються перед нашим урядом, вони великі», - сказав він.

Литвин також зазначив, що попереднім урядам, які, ймовірно, розуміли необхідність тісного співробітництва з Китаєм, і вилучення великих дивідендів з такої співпраці, усе таки не вдалося досягти всього у цьому питанні.

«Ми говоримо про те, що Китай може стати для України воротами в Азіатсько-Тихоокеанський регіон наступні 20 років. Я цілком підтримую оптимізм нашого уряду, до якого тепер дійшла черга декларувати і все це втілювати», - зазначив експерт.

Він також додав, що, маючи в партнерах Китай, нам не довелося б зараз вибирати між ЄС і РФ.

«Усі: і США, і РФ, і ЄС, маючи Україну, яка дружить з Китаєм, зовсім по-іншому до нас ставилися б», - підкреслив Литвин.

«Звичайно, всі очікують, що Україна - ключ до ЄС. Тобто розширюється плацдарм, куди хлине потік китайських товарів. І це золота мрія кожного китайського виробника. І ми можемо це все використовувати», - зазначив Литвин.

Єдиний недолік, за його словами, полягає в тому, що якщо питання відносин України з Китаєм тягне на рівень національної стратегії, то потрібно, щоб була сильна концепція, яка враховує наш рух і на Захід, і на Схід.

«А також можливі варіанти, які можуть виникнути на шляху цього руху», - резюмував він.

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

158