У відносинах з ЄС Україні варто ретельно і публічно розрахувати всі можливі економічні ризики і втрати, не соромлячись зробити їх предметом торгу.

Про це у своєму блозі на «Корреспондент.net» пише директор Інституту стратегічної політики Юрій Кочевенко.

«Ми повинні абсолютно чітко розуміти, що у Європи свій, суто її європейський інтерес. Благодійністю ніхто займатися не планує. Ніякі добрі «європейські варяги» не прийдуть і від «кривавого» але рідного режиму рятувати не будуть.

Нам слід ретельно і публічно розрахувати всі можливі економічні ризики і втрати, не соромлячись зробити їх предметом торгу», - пише він.

Експерт констатує, що Європу не варто ідеалізувати, оскільки вона має до України суто раціональний інтерес.

Зокрема, він нагадує раніше зроблену заяву президента Литви Далі Грібаускайте, яка від імені Євросоюзу обіцяла посприяти Україні у разі підписання угоди в отриманні кредитів МВФ.

«Переговори з фондом - це окремий процес, не пов'язаний з переговорами про Асоціацію. З іншого боку, сам факт такої заяви говорить про те, що Європа готова торгуватися і пропонувати», - зазначив він.

«Безумовно, у нас є інтерес в Європі, а у Європи є інтерес в Україні. Давайте хоча б раз в історії дамо собі шанс зіграти у свою, а не чужу гру. Ситуація очевидно дозволяє торгуватися - і з Росією, і з Європою, а значить, потрібно торгуватися і виторговувати, - зазначає Кочевенко. - Все здати і злити - це завжди швидко і легко, самі потім будемо кричати «як допустили?», «як прогледіли?», «чим думали?». У нас є реальна можливість з прохача стати партнером, якого поважають. І не потрібно боятися і не потрібно панікувати. Нікуди Європа від нас не дінеться, як, втім, і ми від неї».

Нагадаємо, вчора уряд України прийняв розпорядження «Про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС».

У документі сказано, що буде потрібний додатковий час для аналізу економічних наслідків такого кроку, а також створення ЗВТ з ЄС і його наслідків.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

159