Проведення заходів, присвячених 80-й річниці Голодомору в Україні, має консолідувати громадян України. Про це під час відкриття Міжнародного наукового симпозіуму «Голодомор 1932-1933 років в Україні: історія та пам'ять» заявив віце-прем'єр-міністр України Костянтин Грищенко, повідомляє прес-служба віце-прем'єр-міністра.

«Наближення 80-ї річниці Голодомору 1932-1933 років спонукає кожного з нас по-особливому внутрішньо пережити трагічні події тих часів. Ніхто не може залишатися байдужим до горя свого народу, особливо коли йдеться про безневинні жертви на догоду сумнівним політичним ідеям», - підкреслив у своєму виступі Грищенко.

За словами віце-прем'єр-міністра, вшанування пам'яті заморених голодом співвітчизників вже давно сприймається в нашій країні не тільки як комеморативний захід.

«Сьогоднішні українці усвідомлюють, що річниця Голодомору несе в собі глибокий виховний сенс - вона свідчить про сутність нелюдського ставлення до оточуючих... Переконаний, що та еволюція сприйняття Голодомору, яка спостерігається за останні двадцять років, - вірний шлях, кінцевим призначенням якого повинні стати вічна пам'ять, істинна правда і застережливе повчання», - зазначив Грищенко.

При цьому віце-прем'єр-міністр зазначив, що при існуванні різних поглядів на події 1932-1933 років суть дискусії повинна зводитися до встановлення фактів, а не до ідеологічних пересмикувань.

«Переконаний, що у дослідженнях Голодомору необхідно позбутися від поширеної практики науково-ідеологічного суміщення, коли вчені-історики виступають в кількох іпостасях: дослідників, пропагандистів і реалізаторів ідеологічних завдань», - підкреслив чиновник.

На думку Грищенка, сьогодні Президентом України та урядом створюються всі умови, щоб виконана за попередні роки дослідна та інформаційна робота не пішла нанівець, а мала логічне продовження і служила б подальшому неупередженому вивченню подій Голодомору і громадському вихованню.

На досягнення цієї мети, за словами віце-прем'єр-міністра, направлений Указ Президента України «Про заходи у зв'язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні» та затверджений урядом План заходів, який включає комплекс заходів як в Україні, так і в 47 країнах світу з вшанування пам'яті загиблих під час трагічних подій 1932-1933 рр.

Під час свого виступу Грищенко вкотре наголосив, що відзначати траурну дату необхідно в атмосфері толерантності, доброзичливості, глибокої поваги і не нести в суспільство інший посил, крім консолідуючого.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

170