Після набуття чинності закону про прокуратуру засуджені отримають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Про це під час онлайн-конференції на ForUm'і заявив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Андрій Вишневський.

«На жаль, чинний закон про безоплатну правову допомогу на даний момент не передбачає права засуджених на безоплатну вторинну правову допомогу. Але вже в перші місяці роботи системи безоплатної правової допомоги ми отримали і продовжуємо отримувати досить багато звернень від осіб, які відбувають покарання, у тому числі засуджених до довічного ув'язнення, з проханням надати адвоката за рахунок держави, або для ініціювання перегляду справ за знову виявленими обставинами, або для оскарження дій чи бездіяльності посадових осіб», - заявив він.

За словами Вишневського, у зв'язку з цим Координаційний центр скористався можливістю і запропонував включити в перехідні положення законопроекту про прокуратуру, який нещодавно був внесений Главою держави до парламенту і прийнятий у першому читанні, пропозицію про включення осіб, які відбувають покарання, пов'язану з позбавленням чи обмеженням волі, в Закон як суб'єктів права на всі види безоплатної вторинної правової допомоги (захист, представництво інтересів та допомогу в складанні процесуальних документів).

«На щастя, наші пропозиції були підтримані і суб'єктом законодавчої ініціативи, і законодавцем. Ми чекаємо якнайшвидшого прийняття закону про прокуратуру в цілому. У цьому випадку засуджені вже з моменту набуття чинності закону отримають доступ до послуг адвоката за рахунок держави», - підсумував він.

Як раніше повідомляв ForUm, 8 листопада Верховна Рада прийняла за основу президентський законопроект «Про прокуратуру».

В Україні запроваджено єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги, за яким з 1 січня 2013 року з метою проведення необхідних процесуальних дій можна передати повідомлення про випадки затримання осіб та необхідність залучення захисника.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

178
Туфли осень-зима Everest