У роботі робочої групи з напрацювання законопроекту про лікування засуджених за кордоном оголошено перерву для проведення засідання комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, передає кореспондент Forum'у.

Варто зазначити, що представники моніторингової місії Європарламенту колишній глава ЄП Пет Кокс і екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський пішли з кабінету, де проводиться засідання.

За годину роботи депутатам вдалося домовитися, що законопроект міститиме норму про те, що в разі скоєння засудженим злочину на території України під час перерви для лікування суд призначає йому покарання, керуючись статтями №71, №72 Кримінального кодексу. Якщо людина поїде з країни і скоїть злочин за кордоном - це буде приводом для суду скасувати «канікули» для лікування, а пенітенціарній службі потрібно буде вжити заходів щодо повернення засудженого для відбування покарання в Україні, причому не тільки основного строку, але і додатково присудженого за новий злочин.

Якщо ж засуджений буде засуджений до позбавлення волі за кордоном, то цей висновок не буде зараховуватися до загального термін.

Також члени робочої групи зійшлися на думці, що засуджений, перебуваючи на лікуванні за кордоном, повинен буде інформувати пенітенціарну службу про час лікування, підкріплюючи інформацію медичними довідками.

Як раніше повідомляв ForUm, голова тимчасової робочої групи з напрацювання законопроекту про лікування засуджених за кордоном регіонал Геннадій Васильєв розраховує, що депутати підготують спільний документ у строк.

Верховна Рада планує розпочати розгляд євроінтеграційних законопроектів - про прокуратуру, про вибори народних депутатів і лікування ув'язнених за кордоном - у четвер, 21 листопада.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

151