Останнім часом держава чимало робить для дерегуляції економіки і ослаблення фіскального тиску на бізнес. Про це член фракції Партії регіонів Григорій Смітюх заявив на засіданні Верховної Ради, передає кореспондент Forum'у.

При цьому, за словами парламентарія, податкові органи виконують важливу функцію наповнення держбюджету. «Разом з тим на перевірки все ще відволікається значна частина часу і уваги підприємців - у середньому 500 людино-годин щороку. А це тим більше неправильно, якщо йдеться про добропорядних платників податків, зусилля яких повинні спрямовуватися на прискорене зміцнення економічного потенціалу країни, а не на врегулювання відносин з тими чи іншими держорганами», - зазначив депутат.

Тому, продовжив він, вкрай важливо вжити додаткові заходи для мінімізації відволікання таких платників податків на податкові перевірки.

«Крім того, потрібно максимально усунути використання перевірок для тиску на бізнес, на втручання в його роботу. Належне врегулювання у цій сфері повинно сприяти суттєвому оздоровленню не тільки економічної, але і соціально-політичної обстановки в Україні, посиленню боротьби з корупцією, зміцненню довіри, партнерства між державою та суб'єктами підприємницької діяльності, і на цій основі - зростанню національного економічного потенціалу, що особливо актуально на тлі нестабільної кон'юнктури світових ринків. Ми пропонуємо скоротити кількість перевірок, і в тому числі взагалі не перевіряти справних платників податків в АПК і промисловості, ввівши в цих сферах мораторій на перевірки терміном на 5 років. Реальному сектору потрібно активніше допомагати», - акцентував Смітюх.

Він також додав, що на це спрямований поданий ним законопроект №2679 про внесення змін у Податковий кодекс, який ВР відправила на доопрацювання для повторного І читання.

З цього приводу перший заступник голови комітету з питань податкової та митної політики Оксана Продан зазначила, що кількість планових перевірок в останні роки дійсно падає, проте над позаплановими перевірками ще потрібно працювати. «Тут справа не в тому, які саме фракції ми представляємо, тут важливо допомогти вітчизняному підприємцю, тим більше в сьогоднішній непростій економічній ситуації», - уточнила вона.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

130