На засіданні Ради глав урядів держав - учасників Співдружності Незалежних Держав буде розглянуто питання щодо реалізації Договору про зону вільної торгівлі в СНД, зокрема його положень щодо вільного доступу до трубопровідного транспорту. Як повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату Кабінету Міністрів України, відповідний пункт порядку денного роботи Ради глав урядів СНД було внесено на вимогу української сторони.

Також учасники засідання розглянуть питання вільної торгівлі послугами в рамках Співдружності. Крім того, буде розглянуто питання про зняття експортних мит у рамках СНД.

Як нагадують в Кабміні, угода про вільний доступ до трубопровідного транспорту передбачає вільний доступ країн Співдружності до транспортування вуглеводнів магістральними газо- і нафтопроводами країн СНД. Реалізація її положень дасть Україні можливість безпосередньо транспортувати середньоазіатський газ.

Угода про вільну торгівлю послугами надасть можливість Україні транспортувати середньоазіатський газ в треті країни.

Разом з тим, зняття експортних мит, наприклад, на нафту, дозволить відновити роботу вітчизняних нафтопереробних заводів.

Всі ці пункти були включені до порядку денного засідання Ради на вимогу України. Сторони визнали актуальність розгляду даних питань у рамках реалізації Договору про ЗВТ у СНД.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Микола Азаров відбув з дводенним робочим візитом у Санкт-Петербург, де візьме участь у засіданні Ради глав урядів держав - учасників СНД. За результатами засідання відбудеться церемонія підписання підсумкових документів.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

139