Президент України Віктор Янукович підписав закон №658-VІІ про внесення зміни до статті 22 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» щодо реструктуризації фактичної бюджетної заборгованості шляхом видачі фінансових казначейських векселів (законопроект №3358), повідомляє прес-служба Глави держави

Так, законом дозволяється Кабміну погашати накопичені у 2013 році борги держбюджету перед місцевими бюджетами з різницею в тарифах на тепло, централізоване водопостачання та водовідведення шляхом випуску казначейський векселів.

На сьогодні закон дозволяє Кабміну погасити казначейськими векселями заборгованість з різницею в тарифах лише в обсязі, сформованому на 1 січня 2013 року. У той же час для боргів, накопичених протягом 2013 року, така можливість відсутня.

За даними уряду, станом на 1 січня 2013 року держбюджет заборгував місцевим бюджетам з різницею в тарифах на теплову енергію для населення 3,9 млрд грн. До 1 вересня 2013 року ця сума збільшилася до 10,6 млрд грн.

Борги з різницею в тарифах на водопостачання та водовідведення, що складали на початку року 4,4 млрд грн, до 1 вересня 2013 року збільшилися до 8,2 млрд грн.

Як зазначають у Кабміні, саме борги держбюджету з різницею в тарифах є ключовою причиною, через яку підприємства теплопостачання та водопостачання не можуть в повній мірі розраховуватися за енергоносії.

Так, підприємства ТКЕ вже заборгували за газ понад 17,1 млрд грн. Це в свою чергу створює ризик для нормального проходження опалювального сезону 2013/2014.

Тому передбачається забезпечити в повному обсязі витрати на фінансування субвенцій з держбюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різницею в тарифах за рахунок реальних джерел фінансування. Зокрема, надати Кабміну право видавати казначейські векселі у встановлених ним об'ємах терміном обігу до 5 років з дохідністю 5%.

Як відомо, раніше Верховна Рада прийняла закон, яким затвердила випуск казначейських векселів для реструктуризації бюджетної заборгованості, що сформувалася за станом на 1 січня 2013 року, у т.ч. з різницею в тарифах на теплову енергію та водопостачання, і підтверджене відшкодування ПДВ на суму понад 500 тис. грн.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

236