Народні депутати-члени робочої групи з розробки законодавства про лікування засуджених за кордоном домовилися, що в законопроекті буде виписана норма про те, що суд зможе відпустити ув'язненого на лікування за кордон строком до 1 року, з можливою пролонгацією ще на 1 рік, за наявності відповідного висновку пенітенціарної служби України, медустанови України, а також зарубіжної медустанови, готової прийняти засудженого на лікування.

Як передає кореспондент Forum'у, після двох годин дискусії в роботі тимчасової робочої групи з напрацювання законопроекту про лікування засуджених за кордоном оголошено перерву до 14.00 завтрашнього дня.

При цьому чергове засідання має відбутися до комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Крім того, під час засідання члени робочої групи погодилися взяти в роботу пропозиції українських правозахисників, передані вчора депутатом від «Удару» Валерієм Пацканом, при обговоренні внесення змін у Кримінально-процесуальний та Кримінально-виконавчий кодекси.

Як раніше повідомляв ForUm, члени тимчасової робочої групи з підготовки законопроекту про лікування ув'язнених за кордоном досягли домовленості про те, що термін лікування за кордоном засуджених не буде враховуватися в загальному терміні відбування покарання.

Богословська припускає, що законопроект про лікування засуджених за кордоном може бути прийнятий у четвер, 21 листопада, одразу за основу і в цілому.

Нагадаємо, для підписання Угоди про асоціацію з ЄС на вільнюському саміті «Східного партнерства» 28-29 листопада Україна повинна прийняти закони, зокрема, про лікування засуджених за кордоном.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

315