Прийняття закону про боротьбу з фінансовими пірамідами покладе край шахрайству на фінансовому ринку, яке стало масовим явищем через низький рівень фінансової грамотності населення і відсутність ефективного законодавства для притягнення до відповідальності та покарання шахраїв.

Про це сказав перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов, коментуючи ухвалення Верховною Радою в першому читанні поданого урядом проекту закону «Про заборону фінансових пірамід в Україні» (реєстр. №2700).

«Поява фінансових пірамід стала останнім часом серйозною проблемою. Через законодавчі пробіли до сьогоднішнього дня з шахраями не могли ефективно боротися ні фінансові регулятори, ні правоохоронні органи. А норми закону «Про захист прав споживачів», які також забороняють створення фінансових пірамід, виявилися недосконалими: вони регулюють лише відносини між споживачем та підприємством-продавцем товарів або послуг або фізособою-підприємцем, але піраміди створюються без будь-якої реєстрації, тому до їх організаторів неможливо застосувати норми чинного законодавства. Часто через прогалини у законодавстві шахраям вдається взагалі уникнути будь-якої відповідальності. Тому знадобився спеціальний закон про заборону фінансових пірамід, який був розроблений за дорученням Президента Віктора Януковича, урядом та державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг. Ми розраховували, що цей документ знайде підтримку депутатів, оскільки ми захистимо звичайних людей від шахраїв», - сказав Арбузов.

Він пояснив, що запропонований урядом законопроект запровадить комплексну систему боротьби зі створенням фінансових пірамід. Зокрема передбачається не тільки дати законодавче визначення цій шахрайській схемі, але також встановити заборону на рекламу фінансових послуг, які мають ознаки пірамідальності. Крім того, закон введе кримінальну відповідальність не тільки за організацію фінансових пірамід, але і за сприяння їх діяльності.

«Активна боротьба з фінансовими пірамідами дозволить не тільки захистити наших громадян від шахраїв, які користуються низькою фінансовою грамотністю людей, але і дозволить підвищити довіру до всіх фінансових інститутів, які офіційно працюють із засобами населення на підставі ліцензій, виданих відповідними регулюючими органами: Національним банком України, Національною комісією з регулювання ринків фінансових послуг, Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку», - заявив перший віце-прем'єр. Він зазначив, що з прийняттям даного законопроекту правоохоронні органи і суди отримають ефективний інструмент для припинення діяльності і ліквідації шахрайських фінансових схем.

Арбузов висловив сподівання, що депутати спільно з урядом і зацікавленими органами влади оперативно доопрацюють законопроект до другого читання.

Нагадаємо, сьогодні депутати проголосували за прийняття у першому читанні законопроекту «Про заборону фінансових пірамід в Україні». Документ вперше дає визначення не тільки класичним пірамідам, але і віртуальним, які почали активно розвиватися останнім часом в Інтернеті. Законопроект пропонує внести зміни до Кримінального Кодексу, які передбачають різні санкції в залежності від тяжкості злочину. Покарання можуть бути у вигляді штрафу, обмеження волі до трьох років або ув'язнення до 5 років.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

183