Служба безпеки України спільно з Державною службою України з лікарських засобів викрила та припинила факт продажу на території України фальсифікованих медичних препаратів однієї з вітчизняних фармацевтичних компаній через свою аптечну мережу. Про це повідомляє прес-центр СБУ.

Згідно з повідомленням, за ініціативою СБУ була проведена перевірка в низці аптек, розташованих на території Полтавської та Харківської областей. За результатами перевірки встановлено, що понад 40 найменувань препаратів вітчизняного та іноземного виробництва, які користуються широким попитом у населення, мають ознаки підробки. Зокрема, маркувальна етикетка фальсифікату виготовлена з порушенням загальних стандартів: серія препарату і термін його придатності на упаковці нанесені вручну, є помилки в написанні компанії-виробника і т.д.

Із незаконного обігу правоохоронці вилучили майже 500 упаковок лікарських засобів. Зразки ліків направлені на експертизу.

За результатами виявлених порушень у аптечних закладів була анульована ліцензія на роздрібну торгівлю лікарськими препаратами.

Розпорядженням Державної служби України з лікарських засобів реалізація і застосування тих серій медичних препаратів, щодо яких виникла підозра у фальсифікації, заборонено до завершення перевірки.

За даним фактом Службою безпеки України розпочато кримінальне провадження за ознаками складу злочину, передбаченого ст. 305 Кримінального кодексу України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

233