У Президента і парламентської більшості є політична воля для забезпечення позитивного результату у Вільнюсі на вигідних для України умовах. Про це заявила народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів Ганна Герман, виступаючи у Верховній Раді у вівторок, 19 листопада, повідомляє прес-служба ПР.

Герман акцентувала увагу на тому, що на парламентарях лежить відповідальність за період часу, який залишився до вільнюського саміту. «І ціна питання відома. Так само, як відома ціна відповіді на це запитання. Ми знаємо, скільки коштуватиме Україні позитивне вирішення даного питання, і ми знаємо, яку ціну заплачено за негативну відповідь. Ми все це знаємо і розуміємо. Впевнена, ніхто в цьому залі не бажає Україні зла. Незважаючи на політичну різнорідність нинішнього складу Верховної Ради, у своїй переважній більшості парламент налаштований патріотично. Правда, цей патріотизм кожен розуміє по-своєму. Але, думаю, так чи інакше всі мислять категоріями досить державними. Всі без винятку: і ті, хто вважає, що зближення з ЄС зашкодить економіці України, і ті, хто переконаний, що євростандарти - єдиний шанс для того, щоб економіка нашої країни ставала все більш конкурентною. На щастя, «п'ята колона» з числа так званого українського вибору марширує за межами цього парламенту», - сказала народний депутат.

«Виникає запитання: чому ж за лічені дні, які відділяють нас від Вільнюського саміту, ми не можемо об'єднати свої зусилля, щоб домогтися прогресу на євроінтеграційному напрямі? Відповідь відома - опозиції вигідно, щоб влада провалила підписання Угоди про асоціацію. Тому що тоді опозиція, як їй здається, перехопить у влади ініціативу і, таким чином, забезпечить собі перемогу у 2015 році. Саме таке помилкове переконання опозиції і було причиною тих 500 поправок, які вона внесла в один з євроінтеграційних законів. Саме це є причиною того, що опозиційні емісари їздять по всіх європейських столицях і нашіптують лідерам Європи: не підписуйте угоду, мовляв, Україна не готова до цього. Саме це є причиною того, що лідери опозиції звертаються до МВФ і просять не давати Україні кредитів. Саме це і є причиною того, що представник «Удару» (Валерій Пацкан. - Ред.) учора, коли на робочій групі з доопрацювання законопроекту щодо лікування ув'язнених були досягнуті згоди, раптом вискочив, як Пилип з конопель, з якимись своїми поправками і повністю зруйнував цю згоду», - звернула увагу політик.

«Мені дуже шкода, що опозиція не розуміє: якщо Україна втратить сьогодні час, то в цьому не буде переможців. Бо немає перемоги там, де немає держави. Опозиція повинна забути про вибори, про власні політичні амбіції, про те, хто більше використовує від підписання або непідписання цієї багатостраждальної угоди», - зазначила вона.

«У Президента є політична воля забезпечити позитивний результат у Вільнюсі на вигідних для України умовах. Така політична воля є у нас, у парламентської більшості. Я вірю, є вона і у частини наших опонентів. І найголовніше - така воля є у більшості нашого народу. Останні соціологічні дослідження показують: більше 60% громадян України «за» євроінтеграційний вибір, у тому числі - 50% жителів сходу і півдня країни», - зазначила Герман.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

152