Прийняття Закону України «Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць» стало важливим кроком на шляху створення в Україні сприятливого клімату для залучення інвестицій. Про це під час круглого столу на тему «Інноваційна модель розвитку економіки України» заявив директор Департаменту інвестиційно-інноваційної політики та розвитку державно-приватного партнерства Мінекономрозвитку Віктор Коваленко.

«Цей закон - дуже потужний інструмент для того, щоб залучати в економіку України не тільки іноземних інвесторів, але і вітчизняних», - підкреслив він.

Експерт міністерства зазначив, що основною метою прийняття відповідного закону було створення умов для модернізації української економіки, шляхом забезпечення можливості ввезення на територію України за нульовою ставкою мита високотехнологічного обладнання. Таку можливість можуть отримати підприємства, які відповідають певним критеріям, зокрема, що стосуються розміру статутного капіталу і кількості робочих місць. Крім того, такі підприємства можуть бути звільнені від сплати податку на прибуток, і відповідно, направляти більший обсяг фінансових ресурсів у модернізацію виробництва.

Коваленко повідомив, що з метою більш ефективної реалізації можливостей, які надає закон, керівництво Мінекономрозвитку постійно проводить зустрічі з експертами інших міністерств, представниками місцевих органів влади з підготовки пропозицій щодо реалізації проектів у тих чи інших важливих для країни галузях.

За його словами, планується проведення нарад з представниками обласних державних адміністрацій та підприємцями, для того щоб «поговорити віч-на-віч» і вислухати пропозиції бізнесу.

«На сьогодні ми отримуємо від обласних державних адміністрацій вже не тільки пропозиції, але і конкретні проекти, які ми опрацьовуємо з колегами з інших міністерств. Це досить цікаві проекти, і, безумовно, вони спрямовані на модернізацію економіки», - повідомив Коваленко.

Він підкреслив, що уряд постійно підтримує діалог з представниками бізнесу для того, щоб визначити питання, які турбують підприємців, і, вирішивши їх, сформувати в країні привабливі умови для припливу інвестицій.

«Керівництво держави неодноразово відзначало готовність всіляко підтримувати іноземні та вітчизняні компанії, які готові вкладати кошти в українську економіку», - зазначив директор департаменту Мінекономрозвитку.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

135