Іспанські та гватемальські археологи виявили на півночі Гватемали перші руїни стіни цивілізації майя, розмальованої у техніці живопису по сирій штукатурці. За словами експертів, знахідка датується VIII століттям до н.е., пише Russia Today.

«На сьогоднішній момент це перша стіна майя, розписана фресками. Ця фреска така ж, як і фрески періоду італійського відродження, а не розпис «а секо», як всі відомі до цього моменту», - розповіла науковий керівник археологічних розкопок Христина Відаль.

Руїни стіни з залишками фресок були виявлені на півночі Гватемали в департаменті Петен, що межує з Мексикою і Белізом. Зображення розташоване на стіні палацу майя, побудованого в пізній класичний період (600-900 роки). Сюжет фрески заснований на історичній події, пов'язаній з принесенням дарів. На стіні зображені чоловіки, жінки, діти і люди похилого віку, а також безліч ієрогліфів.

Відаль пояснила, що це перше із зображень епохи майя, де художник спеціально розводить фарби з водою, щоб мазки вийшли більш природними. За словами експерта, ця техніка дуже схожа на ту, яку Мікеланджело використовував для роботи над розписом Сікстинської капели. На думку археологів, не виключено, що подібні фрески майя збереглися і в інших малодосліджених місцях.

Варто зазначити, що археологічні розкопки в місцевості La Blanca у центрі Петена почалися в 2004 році.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

231