Глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський заявив, що фінансова допомога з боку ЄС може надійти у разі , якщо Україна буде ініціювати реформи, повідомляє «ВВС-Україна».

«Фінансова допомога може надійти тоді, коли в українській економіці будуть відбуватися процеси, які у перспективі зроблять її більш витривалою до криз і більш міцною», - заявив він.

За його словами, ЄС вже багато років виділяє у своєму бюджеті кошти, щоб допомогти Україні з впровадженням реформ у різних секторах.

«Вона (фінансова допомога) полягає у тому, щоб хтось заплатив борги України. Якщо залучаються гроші, то вони повинні залучатися з розумінням, що у перспективі вони допоможуть поліпшити і зміцнити українську економіку», - додав в ін.

«Європейський Союз уже багато років виділяє у своєму бюджеті гроші, щоб допомогти Україні з втіленням реформ у різних секторах, а також на муніципальний розвиток через конкретні проекти», - зазначив він.

Останнім часом представники української влади все частіше порушують питання фінансової допомоги Україні у контексті її планів ближчої інтеграції з ЄС і торговельних проблем з Росією.

«Подивіться на Китай. Подивіться на Туреччину. Вони здійснили величезний прогрес протягом останніх 20 років. І без зовнішньої допомоги. Кожна країна потребує інвестицій у модернізацію. Кожна економіка, навіть найбільш конкурентоспроможна, повинна щороку інвестувати у модернізацію своєї структури, тому що у світі щороку з'являються нові виклики, нові товари, нові, кращі ідеї. І якщо Україна не буде вкладати у модернізацію своєї економіки, то де вона буде через п'ять років? Це те, що Україна повинна робити самостійно, і ми не можемо сказати, що це пов'язано виключно з підписанням угоди про асоціацію з ЄС», - сказав Томбінський.

Нагадаємо, Європейський Союз повинен запропонувати Україні конкретну допомогу для підписання Угоди про асоціацію, а не обмежуватися декларативною підтримкою. Про це йдеться у листі постійного представника України при Європейському Союзі Костянтина Єлісєєва виданню Financial Times.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

448