Серед усіх областей України у Чернігівській області фіксується найнижчий показник приросту населення. Про це під час «круглого столу» , присвяченого проблемам безпліддя в Україні, сказала заступник начальника Управління охорони материнства і дитинства Міністерства охорони здоров'я України Валентина Коломейчук.

За її словами, в Україні за останні 5-7 років чисельність населення скоротилася на кілька відсотків, при цьому, щодо природного руху населення, за даними за 2012 рік, в Україні спостерігається від'ємний приріст. «У нас вмирають більше, ніж народжуються», - додала Коломейчук.

У той же час, у деяких регіонах відзначається приріст населення. Зокрема, у Закарпатській, Волинській, Івано-Франківській, Рівненській та Чернівецькій областях. Негативна ситуація зберігається у Донецькій, Кіровоградській, Луганській, Полтавській і Сумській областях, повідомляє «УНІАН».

«Найгірша ситуація у нас у Чернігівській області. Ми маємо найбільш несприятливий показник - це мінус 9,3 приросту населення. Там взагалі ситуація шокуюча з природним рухом населення», - зазначила Коломейчук.

«Особливо ми маємо зниження населення (в цілому по Україні. - Ред.) у віковій групі 10-14 років дівчатка, і хлопчики, звичайно. І дівчатка-підлітки 15-17 років», - сказала вона, підкресливши, що через деякий час саме ця вікова категорія повинна реалізувати свої репродуктивні права.

Так, категорія дівчат-підлітків віком 15-17 років на сьогоднішній день становить лише трохи більше 700 тисяч. «За останні 10 років у нас на 26% зменшилась ця вікова категорія населення», - додала Коломейчук.

Категорія населення віком 10-14 років складає трохи більше 900 тисяч, зазначила вона. «Прогностично, не зовсім ця ситуація хороша. І якщо врахувати, що кожна дівчинка, досягаючи репродуктивного віку, має кілька захворювань, і тим більше, що їх мало, - ми маємо достатньо великий прошарок населення, який має безпліддя і має протипоказання до виношування вагітності», - підкреслила Коломейчук.

Як раніше повідомляв ForUm, в Україні за вересень чисельність населення зменшилася на 6,56 тис. осіб.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

299