Рішення Європарламенту продовжити місію Кокса-Кваснєвського до саміту у Вільнюсі свідчить про те, що Євросоюзу підписання Угоди не менш важливо, ніж Україні.

«Тому боротьба буде продовжуватися і надалі. Справа вся в тому, що гальмування процесу євроінтеграції пов'язане з пошуком балансу інтересів у відносинах як з Заходом, так і з Росією. Українське керівництво шукає оптимальний баланс: ми не поспішаємо з Асоціацією, поки не відбудеться нормалізації відносин з Росією. Якщо це станеться, то у Януковича буде мотив відкласти підписання. ЄС повинен надати чіткі гарантії, що нам дадуть кредит МВФ, компенсують втрати від можливих ускладнень з Росією. Тоді можна буде вирішувати питання Тимошенко», - заявив глава Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

Разом з цим він зазначив, що підписання може відбутися з певними застереженнями навіть без звільнення Тимошенко до Вільнюського саміту.

У той же час, за його словами, у опозиції достатньо людей, зацікавлених у тому, щоб екс-прем'єр залишилася у в'язниці.

«Про це мало хто говорить, але навіть якщо її випустять на лікування до Німеччини, то це буде додатковим головним болем для Арсенія Яценюка. Адже в такому разі всі рішення буде приймати не він, а Юлія Володимирівна. Тому для нього це буде серйозний виклик, проблема, - сказав він. - Для інших лідерів опозиції це також головний біль, адже вона буде впливати на ситуацію в опозиційному таборі. Зараз троє лідерів опозиційних фракцій якось узгоджують рішення, а з нею ситуація буде більш складною і суперечливою. Тому все зводиться до того, що «ось ми робимо якісь кроки, але якщо влада не відпустить Тимошенко, то й добре».

Нагадаємо, раніше Фесенко зазначав, що оточення Тимошенко не приховує, що якщо її не відпустять, вони готові пожертвувати підписанням Угоди про асоціацію з ЄС цього року.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

203