Міністр культури Леонід Новохатько пропонує у п'ять разів збільшити розміри премій у сфері культури. Про це він заявив у ході зустрічі з керівниками національних творчих спілок, повідомляє прес-служба Міністерства.

«На сьогодні маємо заплутану ситуацію з преміями у галузі культури і мистецтва. Преміювання у багатьох випадках безсистемне. По-перше, не всі сегменти галузі охоплені. По-друге, немає чіткої логіки у фінансуванні, назвах і кількості», - зазначив міністр.

За його словами, складно пояснити, чому і з державного бюджету фінансується саме 4 літературні премії, 5 музичних і всього одна - з образотворчого мистецтва. «І одночасно існують напрями, де не встановлено жодної премії - це циркове мистецтво, культурологія, культурно-просвітницька діяльність, культурна спадщина», - зазначив Новохатько.

Міністр навів приклади, коли розміри деяких мистецьких премій, заснованих Мінкультури та національними спілками, не відповідають значущості постаті, на честь якої заснована премія. Наприклад, розмір премії імені Леся Курбаса та Катерини Білокур - всього 2 тис. грн, а Олеся Гончара, Івана Котляревського, Володимира Сосюри, Марії Заньковецької - 1 тис. грн, Стефана Таранушенка - 10 тис. грн, Шолом-Алейхема - 14 тис. грн.

Міністр вніс пропозицію заснувати одну щорічну «Всеукраїнську премію у галузі культури і мистецтва» з таких номінацій : музичне мистецтво, хореографічне мистецтво; театральне та циркове мистецтво; образотворче мистецтво; народне мистецтво; охорона культурної спадщини; культурно-просвітницька діяльність та культурологія.

Розмір грошової винагороди у кожній номінації складе 40 прожиткових мінімумів, це близько 50 тис. грн. Таким чином, загальна сума фінансування із державного бюджету «Всеукраїнської премії у галузі культури і мистецтва» складе близько 350 тис. грн (зараз із державного бюджету на преміювання виділяється 68 тис. грн).Так, грошова частина премії збільшується у п'ять разів порівняно з нинішнім фінансуванням.

Новохатько зазначив, що Міністерство не пропонує національним творчим спілкам скасовувати наявні премії, але закликає здійснити відповідний аналіз. За його словами, якщо національні творчі спілки вирішать зберегти всі іменні премії, тоді їхнє фінансування відбуватиметься за рахунок спілок або інших джерел у рамках законодавства.

Міністр запевнив, що Мінкультури і надалі фінансуватиме діяльність національних творчих спілок. Питання про заснування однієї щорічної «Всеукраїнської премії у галузі культури і мистецтва» було одноголосно підтримане керівниками національних творчих спілок.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

2928