Міністерство соціальної політики України працює над втіленням у життя державних програм з гендерної рівності.

Про це, як передає кореспондент Forum'у, заявила глава відомства Наталія Королевська під час форуму «Дорожня карта» реалізації Державної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2016 року

«Ми маємо потужний інструмент у вигляді державних програм, і це для нас стратегічний рівень. Зробити програму реальним документом, який би працював щодня і давав конкретні результати, - це наше завдання», - сказала вона.

При цьому Королевська нагадала, що йдеться про держпрограму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2016 року та про законопроект щодо внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав серед чоловіків і жінок.

«Крім того, законопроект передбачає запровадження 30% гендерних квот у виборчих списках політичних партій на виборах у парламент і міськради, а також впровадження механізму вирівнювання гендерної диспропорції в рамках держслужби і корпоративного сектора», - пояснила міністр.

Разом з тим вона зазначила, що вже підготовлено низку законодавчих ініціатив щодо стимулювання зайнятості серед жінок.

«Те, що вже зроблено, - це стартовий майданчик для подальших дій. Всі ми розуміємо, що зупинятися на досягнутому не можна: потрібно перетворювати отримані результати в життя», - резюмувала Королевська.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів затвердив Державну програму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2016 року в кінці вересня.

Дарина Шварцман,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

164