Національний банк України має намір продовжити розвиток національної системи масових електронних платежів (НСМЕП) і першим кроком у цьому напрямі став запуск і успішна експлуатація Центрального маршрутизатора і розрахунково-клірингового центру.
 
Удосконалення НСМЕП передбачено Стратегічною програмою розвитку безготівкових платежів в Україні на 2012-2014 роки.
 
«Керуючись завданнями цієї програми, Національний банк модернізував державну платіжну систему на базі відкритих міжнародних стандартів і впровадив Центральний маршрутизатор і розрахунково-кліринговий центр, який є технологічною платформою для обробки міжбанківських операцій по пластикових картах. Він повинен забезпечити здійснення розрахунків з платіжними картками національної карткової системи всередині країни. За статистикою, 93% від всіх операцій, що здійснюються з картами українських банків, становлять локальні операції», - повідомив під час прес-конференції Ігор Соркін, голова Національного банку.
 
Він зазначив, що для банків та користувачів нова система стане більш захищеною, зручною та економічною, а послуги Центрального маршрутизатора і розрахунково-клірингового центру будуть запропоновані всім банкам-учасникам системи НСМЕП.

Технологія оновленої національної карткової системи дасть можливість оптимізувати державну політику в соціальній сфері, а також створить можливість забезпечити адресність надання соціальної допомоги допомогою НСМЕП.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

147