Національний банк України хоче зробити Національну систему масових електронних платежів (НСМЕП) сучасним та ефективним платіжним середовищем.

Про це, як повідомляє кореспондент Forum'у, директор Генерального департаменту інформаційних технологій і платіжних систем НБУ Наталія Синявська заявила на прес-конференції. За її словами, у майбутньому НСМЕП може зайняти 40-50% ринку карткових розрахунків України.

«30 вересня запущений у дослідну роботу Центральний маршрутизатор (ЦМ) системи. Її переведення на сучасні міжнародні технологічні стандарти - це визначна подія, що дозволить забезпечувати економічну безпеку країни за рахунок незалежної політики розвитку карткових операцій», - підкреслила фінансист.

Вона уточнила, що до ЦМ вже підключено 6 банків-учасників пілотного проекту - «Ощадбанк», «Укрексімбанк», «Укргазбанк», «Дельтабанк», «Хрещатик» та «Імексбанк», які пройшли перевірку відповідності. «Послуги ЦМ і розрахунково-клірингового центру НСМЕП будуть запропоновані всім існуючим учасникам системи, а також іншим банкам. При цьому банки самі будуть емітувати картки НСМЕП подібно до того, як це сьогодні відбувається з картами інших платіжних систем», - зазначила представник фінрегулятора.

Беручи участь у НСМЕП, продовжила вона, кожен банк не тільки одержує додаткові платіжні інструменти, але і помітну оптимізацію витрат на обслуговування внутрішньоукраїнських карткових операцій - адже сьогодні вони йдуть через закордонні процесингові центри. «НСМЕП дотримується прозорої і зрозумілої тарифної політики, і плюс засобами ЦМ забезпечує ефективні механізми безпеки платежів. Останнє дозволить значно скоротити терміни розгляду спірних питань, мінімізувати втрати банків і клієнтів від шахрайства», - наголосила фахівець.

Вона додала, що функціональність карт НСМЕП буде розширена за рахунок інноваційних засобів доступу до банківського рахунку, включаючи безконтактні і мобільні платіжні інструменти, QR-коди. «Оновлену НСМЕП можна використовувати при реалізації держпроектів з розвитку основних суспільних сфер: соціальний захист населення, освіту, охорону здоров'я та ін. Це дасть можливість поліпшити державну соціальну політику через універсальний ідентифікаційно-платіжний засіб», - сказала Синявська.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

157