Європейський Союз повинен запропонувати Україні конкретну допомогу для підписання Угоди про асоціацію, а не обмежуватися декларативною підтримкою. Про це йдеться в листі постійного представника України при Європейському Союзі Костянтина Єлісєєва виданню Financial Times, текст якого є у розпорядженні «Дзеркало тижня. Україна». У листі автор прокоментував публікацію FT про Україну від 12 листопада «На який шлях повернути?» (Which way to turn?).

«Україна вже ясно показала, який шлях обрати. Ви навряд чи знайдете будь-яку іншу державу в Європі, яка тільки за останні півроку доклала подібні надзусилля у справі фундаментальних реформ, незважаючи на зовнішній тиск, описаний у статті. Це - доказ чіткого європейського вибору України, вибору на користь болючих, але життєво важливих реформ, замість легкої і пасивної здачі пострадянському стилю правління», - пише український дипломат.

У той же час, за словами Єлісєєва, ще й досі неясно, чи готовий ЄС прийняти цей непохитний вибір України.

«Незважаючи на очевидний прогрес України, деякі країни-учасники ЄС продовжують прикриватися Юлією Тимошенко як виправданням для непідписання Угоди про асоціацію. Я сумніваюся в чесності такої позиції», - зазначив він.

При цьому він зазначає, що ЄС доведеться розділити з Україною відповідальність за підписання угоди про асоціацію.

«Євросоюз повинен вийти за рамки декларативної солідарності з Україною, яка тільки провокує подальший зовнішній тиск третьої сторони і її готовність покарати Україну за погану поведінку. У нинішніх обставинах немає ніякої альтернативи підписання Угоди про асоціацію на Вільнюському саміті і її подальшого застосування», - підкреслив посол України в ЄС.

Єлісєєв також відмітив вичікувальну позицію ЄС щодо України. На його думку, Євросоюз повинен діяти, пропонуючи Україні конкретні види підтримки.

На думку дипломата, такими заходами повинні стати: підтримка відновлення співпраці між Україною та МВФ; надання фінансової допомоги; вихід на європейські ринки української продукції, що відповідає нормам ЄС; напрямок допомоги ЄС на потреби виконання подальших реформ згідно з угодою про асоціацію; залучення фінансових ресурсів для модернізації української газотранспортної системи та запобігання реалізації політично вмотивованого проекту «Південний Потік»; просування у вирішенні проблеми застарілих антидемпінгових заходів проти українського експорту, яка не зрушується з місця з кінця 20-го століття.

«ЄС все ще може повернути своє обличчя до України замість повернення спиною у вирішальному моменті в європейській історії», - резюмував Єлісєєв.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

151