Україна, після припинення у листопаді відбору газу з Росії, може використовувати для поставок на внутрішній ринок газ з підземних сховищ (ПСГ), що негативно позначиться надалі на транзиті у Європу, вважає начальник департаменту «Газпрому» Павло Одеров.

«Ми бачимо досить тривожну динаміку, пов'язану з тим, що відбори природного газу з РФ Україною впали у листопаді, що за фактом означає, що для забезпечення потреб внутрішнього ринку використовуються внутрішній видобуток і, ймовірно, ПСГ, що потенційно може негативно позначитися на транзиті російського газу», - сказав Одеров під час телефонної конференції, повідомляє РІА «Новости».

Він підкреслив, що для забезпечення безперебійного транзиту через територію України необхідно задіяти українські ПСГ.

Нагадаємо, в українських газосховищах знаходиться 18 млрд кубометрів газу, і цього цілком достатньо для успішного проходження опалювального періоду, заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький.

Він також повідомляв, що призупинення закупівлі газу Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» у російського монополіста «Газпром» ніяк не позначиться на транзиті російського газу в Європу через територію України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

666