Народні депутати від Партії регіонів вважають, що в законопроект про лікування засуджених за кордоном повинні бути включені норми, які вирішують низку питань, зокрема, про те, що засуджена особа повинна особисто заявити про необхідність лікування за кордоном. Про це в коментарі кореспондентові Forum'у заявив народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів, голова робочої групи з підготовки законодавства про прокуратуру, член тимчасової робочої групи з напрацювання законодавства про лікування засуджених за кордоном Володимир Олійник.

За його словами, у проекті, крім того, повинно бути зобов'язання щодо того, що в терміни, визначені рішенням суду, особа після лікування повернеться в Україну.

«Цього може бути недостатньо, і потрібно розробити норму про заставу. Думаю, що цю норму треба виписати, а право визначати розміри застави передати в компетенцію суду», - сказав він.

Також Олійник вважає за необхідне включити до законопроекту норму про те, що ув'язнені, які завдали матеріальної шкоди державі, повинні відшкодовувати. «Крім того, я вважаю, що ми повинні прописати питання про погашення боргу або завданої шкоди державі чи потерпілому», - сказав він.

Він підкреслив, що проводити засідання комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності доцільно лише в разі готовності до розгляду законопроектів про прокуратуру і про лікування засуджених за кордоном.

«Ми на комітет прийдемо тільки тоді, коли будемо готові, і я як голова робочої групи повинен спочатку провести засідання, підготовчу роботу, а потім вийти на комітет», - заявив він.

Олійник нагадав, що робоча група з напрацювання законодавства про лікування засуджених за кордоном збереться в понеділок, а спільний законопроект ще не готовий.

Як повідомляв ForUm, робоча група Верховної Ради з підготовки законопроекту про виїзд ув'язнених для лікування за кордон перенесла засідання на 16:00 18 листопада.

Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності у понеділок розгляне проекти законів, необхідних для підписання Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом, включаючи законопроект щодо лікування засуджених за кордоном та про прокуратуру.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

194