Республіка Індія є одним із найбільших торговельних партнерів України в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні і головним партнером з експорту українських товарів у країни цього регіону, зазначив міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов у ході зустрічі з Державним міністром закордонних справ Республіки Індія Едапакатхом Ахамедом в рамках П'ятого засідання Міжурядової українсько-індійської комісії з торговельного, економічного, наукового, технічного, промислового і культурного співробітництва у Нью-Делі (Республіка Індія).

Міністр підкреслив, що торговельно-економічне співробітництво з Республікою Індія є одним із зовнішньоекономічних пріоритетів України, які, зокрема, викладені у Програмі активізації розвитку економіки України на 2013-2014 роки.

У ході засідання українська сторона запропонувала напрями співробітництва на коротко- і середньострокову перспективу.

Зокрема, в рамках засідання Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов повідомив, що в контексті посилення українсько-індійського торговельно-економічного співробітництва, важливим є створення в Індії спільних консорціумів для ефективної участі в тендерах на території Індії, участь разом з індійськими партнерами в реалізації програми створення на території Індії кількох Національних інвестиційних та промислових зон, або так званих «індустріальних мега-міст», співпрацю в ключових галузях індійської економіки, в яких Україна може бути конкурентоспроможною порівняно з іншими розвиненими країнами.

Серед таких галузей міністр виділив галузь літакобудування, зокрема перспективним напрямом співпраці, на його думку, може стати створення нового індійського транспортного літака, спільне виробництво та постачання нового регіонального літака АН-148 і його модифікацій транспортних, конвертованих літаків АН-74ТК-200, АН-74ТК-300.

Також він повідомив про готовність української сторони взяти участь в модернізації промислового обладнання індійських підприємств машинобудування, металургії, хімічної промисловості, постачання нового та модернізації існуючого обладнання для підприємств ядерної, теплової та електроенергетики.

Міністр закордонних справ Республіки Індія Едапакатх Ахамед зазначив, що існує багато напрямів, у яких Україна та Республіка Індія можуть працювати спільно, при цьому регулярні зустрічі керівництва країн сприяють налагодженню ефективної співпраці.

«Індійсько-українське співробітництво - багатовимірне і охоплює низку сфер, у тому числі політичну, оборонну, науково-технологічну, сферу ядерної енергетики, культури, туризму, сфери торговельно-економічного співробітництва. У нас є рамкові угоди у більшості із цих сфер співпраці, і вони працюють добре. Під час вашого візиту ми мали можливість обговорити низку важливих угод, які сприятимуть подальшому поглибленню і розширенню нашого співробітництва», - зазначив Едапакатх Ахамед.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

121