Завтра на українсько-білоруській ділянці кордону закінчується термін сезонного спрощеного пропуску громадян для збору ягід і грибів, повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби України.

У відомстві нагадали, що з метою запобігання масових порушень режиму державного кордону три роки тому на міждержавному рівні було вирішене питання про тимчасове спрощення пропуску через державний кордон для жителів прикордонних населених пунктів на період збору дикоросів. Місцеві жителі 10 прикордонних населених пунктів Рокитнівського району Рівнеської області отримали можливість перетинати кордон у тимчасових пунктах пропуску та збирати чорницю, журавлину і гриби на території Поліського лісгоспу Республіки Білорусь.

У Держприкордонслужбі зазначили, що в цьому році сезон збору дикоросів пройшов без будь-яких ускладнень. «Прикордонники відділу «Березове» Луцького загону забезпечили дотримання режиму державного кордону і у спрощеному двосторонньому порядку оформили понад 80 тис. осіб. Більшість місцевого населення відповідально поставилися до тимчасово введених правил перетину кордону. Поряд з цим прикордонники фіксували поодинокі випадки порушень державного кордону поза встановлених місць з метою скорочення шляху. З цієї причини було затримано 45 осіб», - йдеться в повідомленні.

Всього українськими і білоруськими прикордонниками був затриманий і притягнутий до адміністративної відповідальності 31 порушник державного кордону. Також їм був заборонений пропуск на територію Поліського лісгоспу Республіки Білорусь.

Крім цього, з настанням морозів прикордонники не виключають можливості повторення спроб незаконної заготівлі деревини на території суміжної держави. Тому Державна прикордонна служба України звертається до місцевого населення з проханням утриматися від незаконних дій і попереджає про адміністративну і кримінальну відповідальність за порушення законодавства як України, так і Республіки Білорусь.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

141