За 10 місяців поточного року чистий попит на валюту з боку населення впав у сім разів. Про це в ексклюзивному коментарі телеканалу «БТБ» повідомив директор Департаменту аналізу і прогнозування грошово-кредитного ринку Національного банку України Сергій Кораблін.

На думку представника НБУ, таких результатів вдалося досягти завдяки стабільному курсу національної валюти, а також деяких законодавчих ініціатив, зокрема, заборони реклами, в якій ціни зазначаються у доларах, і заборони на валютне кредитування фізосіб.

«Індикатор, який є свідченням збалансованості ринку, це чистий попит населення на іноземну готівкову валюту. Варто звернути увагу, що за 10 місяців цього року чистий попит населення на іноземну готівку впав у сім разів. Все це свідчить, перше, про позитивну динаміку, яка спостерігається вже рік на міжбанківському валютному ринку. І друге - ринок балансує самостійно», - сказав Кораблін.

На думку представника НБУ, зниженню попиту на валюту сприяла низька інфляція, а також зниження девальваційних очікувань завдяки стабільному курсу національної валюти. Крім того, на думку Корабліна, ослаблення попиту на валюту частково пов'язане також із забороною валютного кредитування фізосіб.

«Досить істотний фактор - структурний. У нас за останні 5 років різко зменшилися зобов'язання населення перед банками в іноземній валюті. Якщо ми візьмемо жовтень 2008 року, у нас заборгованість домогосподарств перед банками за кредитами, взятими в іноземній валюті, становила $26,7 млрд, на жовтень 2013 року ця сума впала втричі. В силу цього зменшується попит населення на іноземну валюту, менше треба повертати за взятими кредитами, менше треба повертати з процентами, пов'язаними з цим, і попит об'єктивно на іноземну валюту з цього сегменту зменшується», - пояснив представник НБУ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

113