Український фінансовий ринок дозрів для розширення лінійки боргових інструментів для фізосіб. Про це директор департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Мінфіну Галина Пахачук заявила під час круглого столу, передає кореспондент Forum'у.

Вона підтвердила, що у 2014 році на ринку з'являться гривневі казначейські зобов'язання - на додаток до інвалютних, продаж яких розпочато в кінці 2012 р.

«Папери у гривнях будуть запропоновані громадянам у І кварталі наступного року, після прийняття держбюджету з його прогнозними макропоказниками. Причому гривневі папери можуть бути схожі на індексні зобов'язання для корпоративних інвесторів: прибутковість буде фіксованою, але з індексацією вартості відповідно до актуального обмінного курсу долара США», - уточнила фінансист.

За словами Пахачук, індексування покликано підвищити довіру споживачів до даного інструменту і допомогти розвитку внутрішнього ринку запозичень. «За 2 останні роки ми залучили на внутрішньому ринку близько $7 млрд, тоді як всі закордонні залучення наших суверенних євробондів становлять $14,3 млрд. Тим самим ємність внутрішнього ринку досить хороша, і в 2014 р. ми плануємо залучити до нього через казначейські зобов'язання 2,6-3 млрд грн в еквіваленті», - акцентувала вона.

За даними фахівця, обсяг випуску паперів Мінфіну у гривнях у 2014 р. складе 1 млрд грн номіналом по 5 і 10 тис. грн, папери отримають оновлений дизайн і стимулюючу процентну ставку. «Планується випуск 2-ма серіями по 500 млн грн. Нові зобов'язання в інвалюті також будуть емітовані двома серіями по $100 млн, ставка їх прибутковості поки що не визначена, але буде дещо вища середніх відсотків за банківськими депозитами. Нагадаю, перший транш наших паперів номіналом $500 розміщено у кінці 2012 р. під 9,2% річних, наступний - під 8%», - повідомила фінансист.

Представник Мінфіну резюмувала, що для продажу всіх видів казначейських зобов'язань буде створена розгалужена мережа банків-дистриб'юторів, а до інформування населення про переваги цього інструменту буде залучено Держказначейство.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1653