Зобов'язання України за Угодою про асоціацію з Євросоюзом будуть виконуватися за планом, пише Інформаційно-аналітичний бюлетень КМУ.

Згідно з повідомленням, для ефективного й плідного розвитку співробітництва України з Європейським Союзом після підписання Угоди про асоціацію, Міністерство економічного розвитку і торгівлі підготувало проект Програми з імплементації цього стратегічно важливого для країни документа.

Проект Програми містить перелік необхідних змін з 552 пунктів, які розбиті на п'ять основних груп: інституційні та адміністративні; інфраструктурні; системні та нормативно-правові; адаптація законодавства та виконання зобов'язань щодо імплементації Угоди, заходи щодо співпраці та забезпечення діалогу Україна-ЄС.

У рамках цих груп намічені зміни поділяються за різними галузями і сферами: космос і транспорт, рух капіталу і туризм, інтелектуальна власність і культура.

Перелік також містить окремі конкретні проекти, наприклад, залучення до липня 2015 року кредитів Європейського банку реконструкції і розвитку і Європейського інвестиційного банку на електрифікацію двох ділянок залізниць.

Крім того, Проект заходів передбачає, що в органах виконавчої влади будуть визначені структурні підрозділи, відповідальні за виконання Програми з імплементації Угоди про асоціацію.

Гармонізація національного законодавства з європейським, а також узгодження технічних Регламентів - масштабний процес, який вимагає значних зусиль з боку українського уряду. Також, на думку експертів, імплементація технорм потребує великого обсягу робіт і значних інвестицій з боку не тільки держави, але й приватного капіталу.

Незважаючи на складності, Україна рішуче налаштована на підписання Угоди про асоціацію з ЄС, яке очікується 28 листопада поточного року у Вільнюсі, і повну імплементацію європейських стандартів.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров пояснив, що мова йде про необхідність розробки і прийняття тисяч нових нормативних актів та внесення змін до тисячі діючих, що регулюють функціонування державних органів, бізнесу, суб'єктів громадянського суспільства. Це надзвичайно амбітне завдання, реалізація якого призведе до глобальних змін у країні.
Зокрема, створення зони вільної торгівлі з ЄС створить можливості для прискореної модернізації української економіки, поліпшення інвестиційної привабливості країни, підвищення конкурентоспроможності українських товарів не тільки на європейському ринку, але і на ринках країн третього світу. Адже до продукції, виробленої відповідно до євростандартів, які вважаються кращими в світі, претензій не буде ні в країнах Азії, ні Африки, ні Латинської Америки, підкреслюють експерти.

Активізації торгівлі між Україною та Європою сприятиме взаємна відмова від мит та інших нарахувань на всі товари, що випливає з Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС. Наприклад, ввізні мита протягом першого року Євросоюз знижує практично до нуля - 98% всіх наших товарних позицій. У свою чергу, Україна також знижує мита протягом 5 років. Але не в 15 разів і майже до нуля, як ЄС, а до 2,75%, а це приблизно середньозважена позиція, тобто Україна зберігає на значний перехідний період певний рівень захисту від напливу європейських товарів.

Враховуючи, що Єврокомісія вже має досвід інтеграції нових країн до складу ЄС, після підписання Угоди про асоціацію Україна може розраховувати на прийняття рішення про надання адекватної фінансової та технічної допомоги для підтримки конкурентоспроможності вітчизняної продукції на європейському ринку.

Вже зараз Україна успішно й активно співпрацює з Європою. Зокрема, за підсумками 2012 року обсяг торгівлі товарами та послугами між Україною та ЄС склав 50,7 млрд. дол. США, або 29,2% від загального обсягу зовнішньої торгівлі України. У 2013 році майже 80% загального обсягу іноземних інвестицій в Україну надійшло з країн Євросоюзу.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

521