Запропонований представниками опозиції в рамках засідання робочої групи проект закону про лікування засуджених за кордоном виходить за правові рамки Конституції і чинного законодавства. У такому вигляді він не буде підтриманий фракцією Партії регіонів. Про це заявив народний депутат від фракції Партії регіонів Віталій Журавський, коментуючи хід засідання робочої групи з питань розробки законопроекту.

«Опозиція в черговий раз показала свою юридичну некомпетентність, правове невігластво і порушила домовленості, які були досягнуті днем раніше. Так, вчора шляхом консенсусу було проголосовано за те, щоб внести в Кримінальний кодекс норму щодо відстрочки (перерви) покарання у вигляді позбавлення або обмеження волі для проходження лікування за кордоном. Зате сьогодні вони (представники опозиції. - Ред.) замість відстрочки покарання запропонували умовно-дострокове звільнення, що прямо суперечить ст. 84 КК України», - цитує його слова прес-служба ПР.

«За умови такого звільнення, який український інститут здійснюватиме нагляд за особою, яка формально не є звільненою від відбування покарання? У період умовного звільнення за особою стежить кримінально-виконавча інспекція. А хто буде за особою, яка лікується за межами країни, здійснювати цю функцію в період умовного звільнення?» - поцікавився Журавський.

«Інший приклад: вчора шляхом консенсусу було знято їхню (опозиціонерів. - Ред.) пропозицію про те, що засуджений, який перебував на лікуванні не менше 365 днів і не досяг повного одужання, має право на лікування за кордоном. Сьогодні вони знову включили її в текст свого законопроекту всупереч домовленостям», - додав він.

«Для мене абсолютно очевидним є прагнення опозиції «забалакати» цю тему, відійти від принципу консенсусу і зробити все можливе, щоб робоча група зі створення законопроекту для лікування засуджених за кордоном не представила єдиний узгоджений документ у сесійний зал», - зазначив народний депутат.

Він переконаний, що законопроект, поданий від опозиції, прописаний чисто під одну Юлію Тимошенко. «Вони чхати хотіли на 153 тисячі засуджених. Для них «Юлі - волю!» - всупереч інтересам держави. Але такий підхід до законотворчості суперечить здоровому глузду. Це практика недолугих політиків», - зазначив Журавський.

«Після багатогодинних засідань робочої групи у мене склалася чітка позиція, що сьогодні бажаний результат, швидше за все, досягнутий не буде, оскільки їхній (представників опозиції. - Ред.) законопроект виходить за правові рамки Конституції і чинного законодавства. У такому вигляді він не буде підтриманий фракцією Партії Регіонів у сесійній залі», - резюмував він.

Нагадаємо, робоча група з підготовки законопроекту про лікування ув'язнених за кордоном не прийшла ні до якого результату, у зв'язку з цим опозиція вирішила реєструвати свій законопроект.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

182