У проекті Угоди про асоціацію з Європейським Союзом відсутні положення, що обмежують право України брати участь в інших міждержавних об'єднаннях. Про це міністр юстиції Олена Лукаш заявила в інтерв'ю газеті «Урядовий кур'єр» .

«Аналіз документа дозволив ді йти висновку, зокрема, щодо відсутності у проекті Угоди про асоціацію положень, які обмежували б право України на участь у зонах вільної торгівлі з іншими державами та інших міжнародних об'єднаннях», - зазначила профільний міністр.

Вона також повідомила, що у проекті угоди з ЄС є пункт, згідно з яким Україна жодним чином не порушить свої зобов'язання перед країнами-членами Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Білорусь, Казахстан), якщо підпише Угоду про асоціацію з ЄС.

Як раніше повідомляв ForUm, заступник міністра закордонних справ, керівник апарату МЗС Андрій Олефіров заявив про завершення підготовки проекту підсумкової декларації між Україною і Європейським Союзом, яку планується оголосити на саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі 28-29 листопада.

Нагадаємо, Рада міністрів ЄС прийме рішення про підписання Угоди про асоціацію з Україною 18 листопада.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

131