Поїзд і з Мурманська з тридцятьма заарештованими членами екіпажу судна Greenpeace Arctic Sunrise прибув на Ладозький вокзал Петербурга.

У зв'язку з прибуттям поїзда з заарештованими екологами поліція посилила на вокзалі заходи безпеки. Зустрічаючих і журналістів не підпустили до вагону з арештантами. Пасажири поїзда покинули вагони, після чого спеціальний вагон з арештантами відправили до місця їхнього майбутнього утримання .

Між тим глава Ради з прав людини Михайло Федотов звернувся до голови Слідчого комітету РФ Олександра Бастрикіна з проханням відпустити під підписку або заставу членів екіпажу судна Greenpeace за інцидент на «Прирозломній».

«Багато членів Ради висловили також готовність виступити як поручителі за обвинувачених», - йдеться у заяві Федотова.

Нагадаємо, активісти міжнародної організації Greenpeace спробували 18 вересня піднятися на нафтову платформу «Прирозломна» у Печорському морі для проведення акції проти нафтовидобутку в Арктиці. У результаті активісти, серед яких і один громадянин України, були затримані, їм були пред'явлені звинувачення у піратстві. Пізніше справу перекваліфікували на статтю «хуліганство».

Нідерланди звернулися у міжнародний трибунал 21 жовтня з проханням на підставі Конвенції ООН з морського права прийняти рішення про звільнення судна та екіпажу.

Трибунал прийме рішення у цій справі 22 листопада.

Вранці 11 листопада Слідчий комітет Росії заявив, що всіх заарештованих активістів переводять і з Мурманська в СІЗО Санкт-Петербурга.

За матеріалами «Интерфакс», РІА «Новости»

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

475