Майбутнє підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС не повинно залежати від долі екс-прем'єра Юлії Тимошенко, хоча вона заради особистих інтересів, зокрема, для виходу на свободу, готова пожертвувати інтересами цілої країни. Таку думку в ексклюзивному коментарі телеканалу «БТБ» висловив депутат Європарламенту від Латвії Олександр Мирський.

«Велика частина євродепутатів від Латвії підтримує підписання Україною Угоди про Асоціацію і зони вільної торгівлі. Але все визначається не тільки Латвією. Основне - це, звичайно, Європейський парламент. У Юлії Володимирівни Тимошенко в Європейському парламенті є багато друзів і, відповідно, багато лобістів. Навіть голова комітету закордонних справ Європейського парламенту - це колишній чоловік, який чи то офіційно, чи то неофіційно вважався радником Тимошенко. Можете собі уявити. Це найбільша фракція у Європарламенті, близько 260 депутатів, він її представник і він голова комісії у закордонних справах. Зрозуміло, що його як друга Юлії Володимирівни не дуже влаштовує все те, що тут відбувається. І тому у нього буде своя позиція», - розповів в ін.

Він зазначив, що Тимошенко і її соратники нехтують інтересами цілої країни заради того, щоб скористатися моментом для звільнення екс-прем'єра з ув'язнення. Євродепутат вважає таку тактику неприйнятною, оскільки інтереси однієї людини ставляться вище інтересів цілої країни та мільйонів її громадян.

«Це неправильно в будь-якому разі. Я б на місці пані Тимошенко зробив заяву, що договір про Асоціацію, незалежно від того, перебуває вона на волі чи у в'язниці, повинен бути підписаний. Тому що це доля українського народу. Було б дуже добре, якби Юлія Володимирівна дала чіткий сигнал європейським структурам, що треба підписати Угоду про асоціацію. У мене склалася така думка, що її більше цікавить власна свобода, ніж доля України. Для сильного політика суспільні інтереси повинні бути вище. Юлія Володимирівна користується нагодою, щоб отримати свободу в обмін на Угоду про асоціацію. Це неправильно», - резюмував політик .

Нагадаємо, підписання Угоди про асоціацію України з ЄС та створення зони вільної торгівлі вийшло на фінішну пряму. 18 вересня уряд України затвердив проект документа, який планується підписати на Вільнюському саміті «Східного партнерства» 28-29 листопада.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

189