Уряд веде системну роботу з лібералізації податкової та митної системи, дерегуляції ведення бізнесу та підвищення енергоефективності. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов за підсумками зустрічі з в іце-президентом Європейської Комісії, Комісаром ЄС з питань економіки Оллі Ренном, повідомляє Інформаційно-аналітичний бюлетень КМУ.

Глобальна економічна криза і пов'язаний з цим спад ділової активності, зниження попиту і цін на традиційні товари українського експорту, завищені ціни на газ - все це позначилося на економічній ситуації в Україні, за значають урядові аналітики.

У той же час, новостворені галузі, такі, наприклад, як IT-технології, виробництво обладнання для використання поновлюваних джерел енергії динамічно розвиваються. Демонструють досить високе зростання також галузі, які були реформовані або проводять реформи у відповідності з європейськими стандартами - фармація, виробництво продуктів харчування.

Багато в чому це зростання було забезпечене за рахунок податкового стимулювання, підкреслюють експерти. Ці приклади демонструють позитивний ефект, який досягається при правильному використанні податкового або тарифного регулювання.

До позитивів, проведених реформою податкової сфери, експерти також відносять поліпшення ситуації з відшкодуванням податку на додану вартість (ПДВ). Завдяки введенню електронного реєстру податкових накладних процедура відшкодування ПДВ стає більш прозорою. Протягом січня-жовтня 2013 року відшкодування ПДВ склало 45,6 млрд грн, що на 6,0 млрд грн, або на 15,3% більше відповідного показника 2012 року. Постійно зростає частка автоматичного відшкодування ПДВ. За 10 місяців 2013 року автоматично було відшкодовано ПДВ на суму 19,7 млрд грн.

У зв'язку з цим, на думку експертів, Уряд повинен продовжувати системну роботу щодо лібералізації податкової та митної систем, дерегуляції ведення бізнесу, підвищення енергоефективності. Це не може забезпечити миттєвий ефект, але закладає основу для майбутнього стабільного розвитку економіки, підкреслюють вони.

Серед кроків щодо подальшої лібералізації податкової системи, які необхідно здійснити, експерти називають зниження ефективної ставки податку на прибуток. При цьому, на їхню думку, потрібно не стільки знижувати номінальну ставку, скільки підвищувати норми амортизації, які будуть стимулювати інвестиції у новостворювані підприємства та оновлення активної частини основних фондів. Необхідно також лібералізувати і спростити процедуру віднесення адміністративних витрат на валові витрати.

У той же час важливо знижувати ставку єдиного соціального внеску. Хоча піти на це Уряд зможе, лише провівши реформу системи соціального страхування, підкреслюють експерти.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

199