Останн ій планарний тиждень був уже традиційно напруженим. Лише 8 листопада, в останній день роботи в залі, депутати вийшли на прийняття двох єврозаконопроекті в за основу: про прокуратуру та про внесення змін до законодавства щодо проведення виборів народних депутатів. До другого читання законопроекти повинні бути підготовлені за скороченою процедурою.

Але рішення найскладнішого європитання - екс-прем'єра Юлії Тимошенко - і надалі затягується. І хоч напрацьовано вже п'ять законопроектів, які передбачають дати право Юлії Володимирівні виїхати на лікування до Німеччини, до спільного знаменника депутати так і не дійшли. Правда, прийнято рішення, хто саме тепер повинен шукати консенсус, і створена Тимчасова робоча група щодо напрацювання спільного законопроекту про лікування засуджених за кордоном. Голова ВР Рибак попросив депутатів, які ввійшли у групу, поспішити і зробити все, щоб законопроект зміг потрапити до сесійної зали до 13 листопада, а також підписав розпорядження про позачергове засідання в середу.

У парламентській більшості, у фракції Партії регіонів, також не проти попрацювати понаднормово. Але, як заявив голова фракції ПР Олександр Єфремов, проведення позачергового пленарного засідання Верховної Ради на наступному тижні доцільно лише у тому разі, якщо буде напрацьовано спільний законопроект про лікування ув'язнених за кордоном. «Адже вони дружньо спілкуються з Коксом і Кваснєвським. Кваснєвський ледь не ночує у палаті Тимошенко. Приберіть цю вимогу, і у нас не залишиться перешкод на шляху в Євросоюз», - підсумував Єфремов. Голова фракції також вже традиційно зазначив, що новий закон не повинен бути виписаний під одну людину, і його прийняття залежить у першу чергу від представників опозиції.

Олександр Єфремов підкреслив, що якщо Україна не підпише Угоду про асоціацію з Євросоюзом, кінець світу не настане, але історичний шанс буде втрачено. «І якщо наприкінці цього шляху доля 45-мільйонної держави для ЄС опиниться на одних вагах з долею однієї людини - це їхнє право, їхнє рішення. Європейські політики повинні, врешті-решт, хоч трохи звертати увагу на те, що ми - держава. На те, що у нас є свої закони. Ні, вони хочуть тільки звільнення Тимошенко», - підкреслив регіонал.

Чи втратить Україна свій історичний шанс через невирішення питання Тимошенко і чи готова опозиція та її лідери на поступки заради держави, а не однієї людини, ForUm запитав у політиків та експертів:

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

686