Якщо депутати не знайдуть компромісного варіанту відправлення екс-прем'єра Юлії Тимошенко на лікування за кордон, це навряд чи стане причиною зриву підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Таку думку висловив політичний експерт Володимир Цибулько.

«Я думаю, що підписання угоди про асоціацію не зірветься, навіть якщо депутати не приймуть жодного закону до саміту Східного партнерства у Вільнюсі. У ЄС і України ще залишається поле для маневру у процесі ратифікації цього документа. Це дуже довгий процес. І в цей час можна сформувати більш тверезу компромісну позицію, коли законодавці не будуть обмежені якимись стислими термінами для прийняття рішення. В такому разі можна буде врахувати всі інтереси», - сказав Цибулько.

Експерт підкреслює, що місія Кокса-Кваснєвського не ставить перед Україною завдання звільнити Юлію Тимошенко, а лише наполягає на тому, щоб екс-прем'єр отримала можливість лікуватися за кордоном. Тому для Європи не має принципового значення, який із запропонованих Раді законопроектів буде прийнятий для вирішення «питання Тимошенко».

«Місія Кокса-Кваснєвського підтримає будь-який законопроект, який зрушить цю справу з мертвої точки. Досі вся проблема була в тому, що внесені законопроекти були дуже суперечливими. І питання навіть не в якості поданих на розгляд парламенту законопроектів, а в можливості у процесі спільної роботи більшості і опозиції знайти якесь компромісне рішення», - сказав політолог.

Звіт місії Кокса-Кваснєвського щодо «питання Тимошенко» очікується 13 листопада поточного року.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

224