У жовтні Національний банк України використав лише 0,3 млрд доларів для підтримки валютного ринку, тоді як у жовтні минулого року НБУ витратив на інтервенції 1,3 млрд доларів. Таку думку висловив начальник аналітичного відділу «Альфа-Банку» Олексій Блінов.

Експерт констатує, що у жовтні міжнародні резерви НБУ скоротилися головним чином через погашення заборгованості України перед МВФ.

Зокрема, в кінці жовтня було виплачено 651 млн. доларів, з яких 540 млн. припали на борг Міністерства фінансів перед МВФ.

У той же час, за словами фінансиста, крім погашення боргу Фонду, істотних виплат у минулому місяці не було. У зв'язку з цим Блінов зазначає, що внаслідок зниження попиту на іноземну валюту втручання НБУ у валютний ринок було мінімальним.

«За нашими оцінками, чисті резерви НБУ (резерви за вирахуванням позичених у МВФ коштів) за підсумками місяця скоротилися лише на USD 0,4 млрд. і склали близько USD 14 млрд., що на USD 1 млрд. перевищує показник на початок 2013 року. Нетто-резерви підтримуються стабільними завдяки невеликим інтервенціям НБУ: у жовтні він використовував лише USD 0,3 млрд. для підтримки валютного ринку, тоді як у жовтні минулого року НБУ витратив на інтервенції USD 1,3 млрд. У даний момент уряд та НБУ виплачують останні в цьому році транші по кредитах МВФ: в цілому за листопад потрібно погасити USD 934 млн», - сказав він.

Нагадаємо, що раніше керівник аналітичного департаменту інвестиційної групи «Арт Капітал» Ігор Путілін припустив, що до кінця року резерви НБУ не опустяться нижче позначки $20 млрд.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

121