За час дії нового Кримінального процесуального кодексу в Україні одягли браслети на 129 осіб, підозрюваних у скоєнні злочинів.

За словами заступника начальника управління з нагляду за додержанням законів при застосуванні примусових заходів Головного управління з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших примусових заходів Генеральної прокуратури України Василя Кожухара, в установах попереднього ув'язнення значно знизилася кількість ув'язнених. Якщо станом на 1 листопада минулого року це було понад 30,5 тис. осіб, то практично за рік дії нового КПК ця цифра складає 23,6 тис. осіб, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«До 4,5 тисяч протягом року було застосовано такий запобіжний захід як домашній арешт», - розповів він.

За його словами, на суму понад 13 млн грн були придбані 527 комплектів, які включають в себе електронні засоби контролю, так звані браслети, і технічні засоби, які дозволяють забезпечувати виконання цього запобіжного заходу, як монітори, сервери та інша техніка.
За його словами, наразі браслети застосовані по відношенню до 129 людей, які підозрюються у скоєнні злочину.

«Зараз 82 людини виконують цей запобіжний захід з електронними засобами контролю», - додав він.

За словами Кожухара, 1700 підозрюваним у скоєнні злочинів було змінено запобіжний захід з утримання під вартою на заставу, особисті зобов'язання, або домашній арешт.

Як раніше повідомляв ForUm , новий Кримінальний процесуальний кодекс набув чинності 20 листопада 2012 року - через 6 місяців після його опублікування.

9 серпня колишній ректор Податкової академії Петро Мельник втік з-під домашнього арешту. 7 серпня правоохоронці одягли на нього електронний браслет.

Пізніше в Міністерстві внутрішніх справ України спростували інформацію про втечу низки людей, які носили електронні браслети і перебували під домашнім арештом.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

239