Реальний товарообіг між Україною і Болгарією далеко не відповідає потенціалу. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з міністром закордонних справ Республіки Болгарія Крістіаном Вігеніним, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ.

«Ми повинні докласти серйозних зусиль, щоб як мінімум у 2-3 рази збільшити наш товарообіг. Це буде тільки на користь як Болгарії, так і України », - заявив Азаров.

Він зазначив, що Україна зацікавлена ​​в болгарському ринку збуту для своїх товарів. «Україна може постачати у вашу країну практично весь асортимент товарів. Наприклад, у нас є все для розвитку і гідро-, і теплових і атомних електростанцій - весь комплекс обладнання. Можемо постачати продукцію для розвитку транспортної інфраструктури від рейок до локомотивів та вагонів, автобусів, тролейбусів і літаків. Також Україна має серйозні можливості експортувати електроенергію: останнім часом ми ввели два нові блоки і дуже потужний гідроенергетичний вузол, і зараз можемо експортувати електроенергію як в країни ЄС, так і в Росії, що ми і робимо. Словом, Україна може постачати конкурентну продукцію за дуже прийнятними цінами », - заявив прем'єр.

У свою чергу міністр закордонних справ Болгарії висловив готовність поглибити двосторонню співпрацю на всіх рівнях. Крім того, Болгарія активно підтримує Україну в її євроінтеграційних прагненнях. «Україна може розраховувати на Болгарію з усього кола питань відносин з ЄС. У цьому контексті ми домовилися з МЗС України більш інтенсивно працювати з питань європейської інтеграції, де ми можемо обмінятися досвідом », - повідомив він.

Азаров передав офіційний лист-запрошення відвідати Україну главі уряду Болгарії. «Користуючись нагодою, передаю запрошення своєму колезі, прем'єр-міністру Болгарії, відвідати Україну з візитом. Переконаний, що такі взаємні візити сприятимуть зміцненню наших відносин », - сказав він.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

172