Підписання Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом і передбачена Угодою гармонізація українського законодавства, зокрема, що стосується стандартів і вимог до безпеки продукції, дозволить підприємствам-представникам вітчизняної сільськогосподарської галузі значно розширити ринки збуту своєї продукції. Про це сказав директор департаменту європейської інтеграції Міністерства економічного розвитку і торгівлі України В'ячеслав Цимбал у ході круглого столу на тему: «Розвиток українського АПК у контексті євроінтеграції».

Він зазначив, що вже зараз велика кількість українських аграріїв досить конкурентоспроможні, тому тотального заміщення вітчизняної сільськогосподарської продукції імпортною, після підписання Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі, не відбудеться.

Цимбал впевнений, що після підписання Угоди та проведення роботи з гармонізації українських стандартів, якість вітчизняної сільськогосподарської продукції буде поступово підвищуватися до європейського рівня, що, у свою чергу, відкриє перед українськими аграріями ринки як країн ЄС, так і інших країн, які визнають стандарти Євросоюзу.

Також, на думку експерта Міністерства, вимагають певного пояснення положення Угоди про асоціацію, які стосуються квотування експорту окремих видів української сільськогосподарської продукції в ЄС: «Якщо ми говоримо про тарифну квоту - це квота, яка дає додаткову можливість, тобто це квота за нульовою ставкою імпортного мита. Наприклад, м'яка пшениця, яка експортується в ЄС зараз, це на сьогодні приблизно 1,5 млн тонн, ще 1 млн тонн буде за нульовою ставкою. Тобто, по суті, ми на ринку ЄС вже присутні і ще додатково у нас є можливість поставити 1 млн тонн у рамках квоти».

Цимбал вважає, що послідовні кроки української сторони щодо реалізації положень Угоди про асоціацію з ЄС, у разі її підписання, дозволять сформувати позитивний портрет України у інвесторів, що забезпечить приплив інвестицій у вітчизняну економіку і, зокрема, у сільськогосподарський сектор як галузь, яка має великий потенціал росту.

\

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

96