Пряме клонування мамонта, про як е ведеться стільки розмов, найближчим часом неможливе. Так вважає старший науковий співробітник Інституту геології алмазів і благородних металів ЯНЦ ЗІ РАН, доктор геолого-мінералогічних наук Геннадій Боє скоров.

«Для організації наукового процесу потрібна жива клітина, якої у трупі Юкі, на жаль, немає. Зараз вченими з усього світу проводиться робота з розшифрування ДНК мамонта. Якщо вона благополучно завершиться, то наступним етапом стане відтворення її подібності та імплантація її ядра у клітину слона. Теоретично це можливо, але практично у світі ще нікому не вдавалося здійснити подібний експеримент, що займе багато часу», - підкреслив Боє скоров.

На симпозіумі з палеонтології хребетних у США якутскими дослідниками були презентовані дві доповіді, присвячені вивченню туші мамонтеняти Юкі, яка добре збереглася: про операції з отримання головного мозку і попередні підсумки досліджень доісторичної тварини. Однак обидві доповіді залишаються закритими для громадськості. За словами керівника відділу з вивчення мамонтової фауни Академії наук Якутії, кандидата біологічних наук Альберта Протопопова, результати робіт будуть оприлюднені до 2016 року.

Палеонтологи стверджують, що мамонтеня Юка загинуло як мінімум 10 тисяч років тому. Після детального огляду тіла було встановлено, що спочатку Юку переслідували один або кілька великих хижаків, після цього тушу розчленили люди.

Триметрова туша добре збереглася. Її шкірний покрив частково покритий світло-рудою шерстю, збереглися також підошви ніг, очі, внутрішні органи і, що найдивніше, мозок тварини. Спочатку вважалося, що Юка - особина чоловічої статі віком до чотирьох років, але подальші дослідження показали, що це - 11-річна самка.

За матеріалами: «Російська газета»

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

240