Якби лідери опозиції хотіли звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко, вона вже давно була би на свободі, вважає політичний експерт Юрій Кочевенко.

«Лідери опозиції не хочуть звільнення Тимошенко. Для Яценюка вихід Тимошенко на свободу - це нічний кошмар, «Свободі» взагалі все одно, а Кличко просто не хоче отримати такого конкурента на президентських виборах. Я би навіть сказав, що і Тимошенко зараз не зацікавлена у своєму визволенні. Як людині, їй, звичайно, не комфортно перебувати в умовах позбавлення волі. Але з точки зору політичної доцільності їй краще сидіти, ніж отримати свободу. По-перше, це буде представлено як поступка опозиції. А по-друге, на Тимошенко вже не буде грати ореол мучениці», - сказав політолог.

Він додав, що якби лідери опозиції реально хотіли звільнення Тимошенко, вона вже давно була би на свободі.

«Якби опозиція жорстко наполягала на звільненні Тимошенко, вона б давно цього домоглася. Достатньо було просто ігнорувати голосування щодо пакету так званих «євроінтеграційні» законопроектів, які вносить влада, до того моменту, поки буде прийнятий якийсь закон, який дозволить звільнити Тимошенко. Якщо б опозиція ігнорувала ці голосування, владі було б дуже важко і вона би шукала компроміс», - сказав Кочевенко.

Коментуючи інформацію у ЗМІ, що в мітингу на підтримку Тимошенко, який проходить під стінами Верховної Ради, люди беруть участь за оплату в розмірі 100 гривень, експерт зазначив, що це цілком імовірно, оскільки у суспільстві немає значного інтересу до політики.

«Безкоштовні політичні мітинги з 2005 року можна вносити до «червоної книги». Сьогодні організація платних політичних мітингів - налагоджена індустрія, яка дає хороший дохід промо-агентствам», - зазначив політолог.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

185