Україна отримає 30% сланцевого газу, що видобуватиметься на Олеській ділянці. Про це, як передає кореспондент Forum'у, на брифінгу в Кабінеті Міністрів заявив міністр енергетики і вугільної промисловості України Едуард Ставицький.

«Щоб не було ніяких інсинуацій щодо того, що проект з Chevron не вигідний, хочу сказати про комерційну складову контракту. Держава отримує від 100%-ї частки видобутку газу, яка може проводитися на Олеській ділянці, не менше 30%, також за економічним розрахункам може і до 40%. Решта 70% або 60% розподіляються 50% на 50% з інвесторами, а це «Надра Олеська» і Chevron», - уточнив він.

За словами міністра, в цьому договорі немає бонусних пропозицій, як у контракті з Shell, тому що на цій ділянці зовсім інша геологічна структура, ніж на Юзівській.

«Що стосується Скіфської ділянки, то там переможцем конкурсу став консорціум з операційної складової від компанії ExxonMobil. Вони виплатять бонус у розмірі 325 млн дол. протягом 10 днів після підписання договору», - підкреслив він.

Як раніше повідомляв ForUm, Україна підписала угоду про розподіл продукції (УРП) з американською нафтогазовою компанією Chevron, яка, за словами українських чиновників, має намір вкласти близько 10 млрд дол. у видобуток вуглеводнів у західних регіонах країни.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

94