Україна за сім років може вийти на повне самозабезпечення енергоресурсів. Про це, як передає кореспондент Forum'у, на брифінгу в Кабінеті Міністрів заявив міністр енергетики і вугільної промисловості України Едуард Ставицький.

«Переконаний, що вже в цьому місяці ми підпишемо остаточний варіант договору між консорціумом компаній «ExxonMobile», «Shell», «Надра України» на Скіфській ділянці (це глибоководний шельф Чорного моря), також ми виходимо на підписання з італійською компанією Eni і французькою EdF щодо розробки мілководної частини прикерченського шельфу Чорного моря», - заявив профільний міністр.

За його словами, за сім років Україна вийде на повне забезпечення власним видобутком газу. «За базовими розрахунками, в разі виконання програм ми можемо стати нафтоекспортером, зокрема, енергоефективності, заміщення використання природного газу, альтернативних джерел енергетики. Найближчим часом ми розглянемо проекти на малих ГЕС (Лисяча Бухта, Дністер) та інші проекти з альтернативних джерел», - сказав Ставицький.

Міністр також нагадав про видобуток сланцевого газу на території України.

«5 листопада у присутності Глави держави пройшло урочисте підписання договору про УРП Chevron на Олеській ділянці (Івано-Франківська і Львівська області), де видобуватимуть сланцевий газ. Фахівці прогнозують, що ресурси Олеської ділянки складуть близько 3 трильйонів метрів кубічних. Щорічний видобуток газу становитиме близько 8-10 млрд кубометрів газу. На першому етапі інвесторами буде вкладено 350 млн дол. у розробку ділянки, а потім інвестиції можуть досягти 10 млрд дол.», - додав він.

Як раніше повідомляв ForUm, НАК «Нафтогаз України» за час дії контракту, підписаного екс-прем'єр-міністром Юлією Тимошенко, скоротила обсяги закупівлі газу у російського «Газпрому» в чотири рази.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

117