Російське інформаційне агентство «Регнум» стверджує, що вплив колишнього глави адміністрації президента Віктора Медведчука на політичне життя країни «практично дорівнює нулю». У публікації «Американці почали президентську кампанію в Україні» зазначається, що Медведчук не має власної політичної сили.

Між тим відомо, що на цю роботу були витрачені значні ресурси. Зокрема, на рекламу руху «Український вибір» та агітацію в ЗМІ за вступ України в Митний союз, повідомляє «From-UA».

У публікації наголошується, що два лідери української опозиції зробили ставку на фахівців з США: стратегією президентської кампанії Кличка займається Мирон Василик (координатор), Джеймс Карвілл і фахівці з піар-компанії Greenberg Quinlan Rosner під керівництвом Пола Бегали. Арсеній Яценюк, за інформацією агентства, найняв Джо Голдберга - одного з розробників кампанії Барака Обами.

«Регнум» вважає показовим той факт, що на Ялтинській зустрічі YES-2013 нинішній посол США в Україні Джеффрі Пайетт, представляючи Арсенія Яценюка Хілларі Клінтон, охарактеризував його як «наступного президента України». Минулу президентську кампанію Яценюка повністю контролювали російські політтехнологи, робота яких головним «фронтовиком» була оцінена незадовільно.

На думку аналітиків, зокрема, професора політології Олексія Гараня, Медведчук є «збитим льотчиком» і завалює всі надії, які на нього покладалися.

Підтвердженням факту розчарування Кремля у Медведчуку є і призначення Владислава Суркова головним куратором відносин Росії з Україною на посаді помічника президента Володимира Путіна.

Багато аналітиків сходяться на тому, що саме Суркову доведеться протидіяти американським політтехнологам, які активно беруть участь у розкручуванні двох опозиціонерів: Арсенія Яценюка та Віталія Кличка.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

154