Євразійська економічна комісія (ЄЕК) і Вірменія підписали в Єревані Меморандум про поглиблення співпраці. Як зазначив голова колегії ЄЕК Віктор Христенко, підписання меморандуму покладе початок процесу вступу республіки в Митний союз.

«Цей меморандум забезпечує включення всіх структур республіки в діяльність органів МС: від Вищої Євразійської економічної ради до ЄЕК та її колегії», - сказав Христенко під час спільної прес-конференції з прем'єр-міністром Вірменії Тіграном Саркісяном за підсумками підписання меморандуму. За його словами, документ забезпечить доступ до інформації, рішень, що приймаються і обговорюються в МС і Єдиному економічному просторі (ЄЕП), а також фіксує постійного представника Вірменії при Євразійській економічній комісії. «Це важливий елемент щодо приєднання Вірменії до МС і ЄЕП», - сказав він, повідомляють РІА «Новости».

У свою чергу Саркісян зазначив, що пророблена величезна робота за участю експертів і посадових осіб на шляху підготовки приєднання Вірменії до МС і ЄЕП. «Основне завдання, яке стоїть перед нами, - оцінити обсяг роботи, який ми повинні спільно виконати, щоб стати повноправним членом МС і ЄЕП», - сказав він.

Рішення про підписання меморандуму взяли президенти Росії, Білорусі і Казахстану 24 жовтня на засіданні Вищої Євразійської економічної ради в Мінську. За підсумками саміту в Мінську президенти країн Митного союзу і Єдиного економічного простору і глава Вірменії прийняли спільну заяву про участь Вірменії в євразійському інтеграційному процесі. Там же було прийнято рішення сформувати робочу групу з представників сторін для роботи над «дорожньою картою» щодо приєднання Вірменії до МС і ЄЕП.

Як повідомлялося, лідери Росії, Білорусі і Казахстану за підсумками засідання Вищої Євразійської економічної ради прийняли рішення про приєднання Вірменії до Митного союзу і Єдиного економічного простору.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

180