Зареєстрований вчора законопроект, що регламентує діяльність Державного земельного банку, усуває всі проблемні питання раніше відхиленого парламентом проекту закону авторства Євгена Сігала.

Про це в коментарі агропорталу Latifundist.com повідомив автор законопроекту, народний депутат від Партії регіонів Владислав Лук'янов.

«Мій варіант не дублює законопроект Сігала, в ньому є докорінні відмінності, які, до речі, усувають всі проблемні питання у його законопроекті. З одного боку, він зберігає необхідність державного регулювання обігу сільськогосподарських земель, які на сьогоднішній день ніяк не впорядковані, а з іншого - знову-таки знімає низку питань, які завадили депутатам підтримати згаданий проект закону», - зазначив нардеп.

У зв'язку з цим, на думку політика, його законопроект є компромісним і реалістичним.

Крім того, він не погодився з експертами, які стверджують, що зняття мораторію на купівлю земель виключно Держзембанком, призведе до монополії на ринку.

«Земля перебуває у державній власності, але вона управляється розрізнено. Немає єдиної системи управління державними сільськогосподарськими землями. Тут нічого не змінюється. Головне, що управління стає зрозумілим, осмисленим і прозорим», - підсумував Лук'янов.

Нагадаємо, вчора Лук'янов зареєстрував п роект закону про внесення змін до деяких законів України щодо використання земель сільськогосподарського призначення державної власності.

Як і колега по партії, Лук'янов пропонує внести у статутний фонд Держзембанку близько 10 млн га сільгоспземель, які перебувають у держвласності. Передавати ділянки буде своїм рішенням Кабмін.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

154